Logowanie    |    Rejestracja   |

Przewodnik

Poznaj Świat

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
(5 / 1 votes)

   Turystom planującym spędzenie wczasów w Barcelonie proponujemy odwiedzić niecodzienny obiekt jakim jest Sagrada Familia.

Jest to obowiązkowy punkt na mapie turystycznej stolicy Katalonii, zarówno dla tych interesujących się sztuką, jak i dla tych chcących zobaczyć coś ciekawego.  

   Sagrada Familia – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny – to kościół secesyjny zaprojektowana przez słynnego architekta i inżyniera Antonio Gaudiego. Głównym założeniem konstrukcji, miało być podobieństwo do żyjącego organizmu. Po kilku konfliktach z pierwszym architektem, stowarzyszenie finansujące zleciło budowę Gaudiemu. Ten całkowicie zmienił projekt i nadał mu własny, niepowtarzalny styl.

   Gaudi całkowicie poświęcił się konstrukcji, mieszkając, żyjąc i projektując w niej przez 15 ostatnich lat swojego życia. Nigdy nie dokończył swojego dzieła. Wpadając pod tramwaj zginął i zostawił tylko jedną z trzech zaprojektowanych fasad. 

   Z powodu swojej niepowtarzalności i małych detali, z których żaden się nie powtarza, Sagrada Familia jest w ciągłej budowie. Jej ukończenie planowane jest na rok 2026 czyli około 144 lat od jej rozpoczęcia. Budowa najwyższej wieży nie została jeszcze rozpoczęta, ale można już zobaczyć końcową wizualizację całego obiektu. 

   Nic jednak nie zastąpi widoku na żywo i pomimo ciągłych prac, możliwe jest wejście do środka – koszt to ok. 14 euro. 

Zobacz też

 • Loro Park

  Cuda natury, tropikalna roślinność oraz wiele gatunków zwierząt – LORO PARK, to obowiązkowy...

 • Oasis Park

  OASIS PARK FUERTEVENTURA Ogród o powierzchni  ok. 800 tysięcy m2, który gości ponad 250 gatunków...

 • Siam Park

  SIAM PARK to jedna z największych atrakcji które oferuje Teneryfa. Dla rodzin z dziećmi punkt...

 • Sagrada Familia

     Turystom planującym spędzenie wczasów w Barcelonie proponujemy odwiedzić niecodzienny obiekt jakim jest...